X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 13:28

644. سایت فوتبال 3 دزدی می کند


به روز رسانی: مدیر سایت فوتبال 3 با بنده تماس گرفته است و شخصا از این بابت معذرت خواهی کرده است. من هم آن ها را بخشیدم. ولی یکی دیگر از سایت ها معروف ورزشی هم این مطلب را از بنده دزدیده است که اسم آن را اینجا فاش نمی کنم. به نظر می رسد که یکی از خبرنگاران آن ها بدون اطلاع خبرگزای این کار را کرده است. داریم ماجرا را پیگیری می کنیم ولی فکر نمی کنم به جایی برسد. شاید یک معذرت خواهی خشک و خالی نهایت اتفاقی است که قرار است بیافتد.به نام خدا

حدود یک هفته پیش در تاریخ 10 بهمن 1389 مقاله ای نوشتم به عنوان "جوانمردی به سبک ایرانی - متوسل زاده". می توانید از این لینک به آن نوشته مراجعه کنید. در آن نوشته، ضمن یک توضیح کوتاه از رفتار جوانمردانه ی آقای متوسل زاده در زمین ورزش، ترجمه ای از نظرهای کاربران سایت مارکا اسپانیا در خصوص حرکت این بازیکن خوب ایرانی ارائه داده بودم. پس از چند روز، خوشبختانه مقاله ی بنده بازتاب خوبی در رسانه ها پیدا کرد تا جایی که تارنماهایی مانند فرارو و الف از آن -البته با ذکر منبع- استفاده کردند. در تاریخ 14 بهمن 1389 یکی از دوستانم را دیدم که به من گفت: "سایت فوتبال 3، که یکی از مهم ترین سایت های ورزشی کشور است، مطلب تو را بازتاب داده است. حتما امشب سایت را ببین".

شب که به خانه رسیدم، به سایت فوتبال 3 مراجعه کردم، و مشاهده کردم که مقاله ی بنده را بازتاب داده اند (در این لینک). انتظار داشتم همانطور که در ایران مرسوم است، در اول متن اشاره ای به منبع شده باشد. متاسفانه در اول متن هیچ نشانه از سایت خود ندیدم. با خود فکر کردم: "مساله ای نیست. حتما در آخر متن نوشته اند. فرقی نمی کند". صفحه را به سمت پایین مرور کردم و هنگامی که به آخر متن رسیدم، از این که هیچ نام و نشانی از منبع وجود ندارد تعجب کردم! با خود فکر کردم: "مگر می شود سایت معروف فوتبال3 سرقت کند؟ حتما اشتباهی شده است. اشکالی ندارد. برایشان نامه ای می فرستم و گوشزد می کنم که یادشان رفته است." و همین کار را از طریق لینک "تماس با ما" در این سایت انجام دادم.

حدود یک هفته گذشت. ولی هیچ خبری از این سایت نشد. نه توضیح. نه عذرخواهی. نه حتی یک جواب خشک و خالی.

به همین دلیل بنده امروز به این نتیجه رسیده ام، که سرقت این سایت را افشا کنم. خدا می داند انگیزه ی من شخصی نیست. سایت های متعددی بوده اند که از وبلاگ بنده سرقت کرده اند، و آب از آب تکان نخورده است. بنده از دست وبلاگ های دیگر که سرقت می کنند، ناراحت می شوم. ولی دزدی آن ها را به حساب ندانم کاری و بچگی شان می گذارم. ولی یک سایت پررونق مانند فوتبال3، قضیه اش فرق می کند. سایتی که روزانه ده ها هزار نفر بازدید کننده دارد، باید ادب شود. اگر با این نوع دزدی در این سطح برخورد نشود، پس جامعه کی می خواهد اصلاح شود؟

ای کاش حداقل این سایت ورزشی، کمی مانند آقای متوسل زاده، رفتار جوانمردانه از خود نشان می داد! بنده از سایت ها مختلف خبری در کشور تقاضا دارم این دزدی را افشا کنند، تا از این طریق بتوان از اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری کرد.

تصویری از دزدی سایت فوتبال 3 در پیوست ارائه می شود. برای سایز بزرگتر، بر روی آن کلیک کنید.

علیرضا بازارگان

19 بهمن 1389


پ.ن.1: در طول این هفته برنامه ای به نام حماسه 57 از شبکه ی 1 سیما پخش می شود که بنده مجری قسمتی از آن هستم. از دوستانی که زمان دقیق برنامه را درخواست کرده بودند عذرخواهی می کنم. ظاهرا زمان پخش این برنامه هر شب حدود دوازده شب است. تکرار هر قسمت هم، حدود ساعت 9:30 صبح روز بعد به نمایش گذاشته می شود.

پ.ن.2: حیف! اگر در بسیاری از کشورهای دیگر زندگی می کردیم، می توانستم طلب غرامت مالی بکنم و مرد ثروتمندی شوم!


ابزار امتیاز دهی